Telefon Santral Sistemi

Kurumsal alanlarda sıkça kullanılan telefon santral sistemi sayesinde işleyişte iletişimin hızlı, ekonomik ve gecikmesiz olarak gerçekleştirilebilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de günümüzde tüm ofis, kamu binaları ve benzeri nitelikli kurumsal alanlarda telefon santral sistemlerinin kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılan telefon santrallerinde, ihtiyaca odaklı olarak farklı kapasite ve farklı fonksiyonlarda telefon santral sistemleri bulunuyor. Bu telefon santrali sistemleri arasından işletme veya ofis için en uygun olanının seçiminin yapılması gerekir. Bu şekilde en doğru şekilde kurumsal alandaki iletişim kesintisiz olarak sürdürülebilmesi sağlanabilmektedir. Telefon santral sistemlerine ilişkin şirketlere özel çözümler için uzun yıllardır başkent Ankara’da faaliyet gösteriyoruz.

Telefon Santral Sistemi Nelerde Kullanılır?

Modern yüzyıl kurumsal dünyasında şirket içi iletişim ve haberleşmenin en önemli parçası olan telefon santral sistemi konusunda son derece zengin bir model çeşitliliği bulunuyor. Çünkü her şirketin mevcut ihtiyaçlarına göre telefon santrali sisteminde kapasiteler farklılık göstermektedir. Telefon santralleri temel olarak bankalar, kamu binaları, ofisler, alışveriş merkezleri, mağazalar, hastaneler gibi birimlerden oluşan kuruluşlarda kullanılmaktadır. Bunun dışında İşhanı, plaza ve benzeri nitelikli özel yapılara ilişkin olarak ihtiyaçlar doğrultusunda telefon santrali uygulamalarının gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu telefon santralindeki uygulamalar çerçevesinde kuruluş bünyesinde iletişimin çok daha seri bir şekilde ve karmaşıklığa yol açmayacak şekilde sürdürülebilmesi sağlanabilmektedir.

Telefon Santrali Nedir?

Şirketler tarafından çok sık şekilde kullanılan telefon santral sistemi temel olarak telefon şebekeleri içerisinde aboneler ve kullanıcılar arasındaki iletişim sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan gelen ve giden aramaların otomatik yönlendirilmesini sağlayan telekomünikasyon sistemidir. En önemli fonksiyonu ise gelen ve giden arama trafiklerinin doğru şekilde yönlendirmesidir. Bu temel fonksiyonunun dışında ihtiyaca ve isteklere odaklı olarak ilave fonksiyonlar barındıran telefon santralleri de bulunmaktadır. Özellikle de “İnteraktif Sesli Cevap (IVR)”, “Video Telefon” ve “Sesli Mesaj (VoiceMail) gibi ek fonksiyonların uygulanması da söz konusudur. Bu şekilde şirket bünyesinde veya şirket dışına ilişkin iletişim ve haberleşmede en modern sistemlerden yararlanılabilmektedir.

Telefon Santral Sistemi Kurulumu

Gelişmiş teknolojiye sahip olan ve altyapı döşeme uygulamalarının mevcut olması nedeni ile günümüzde telefon santral sistemi kurulum işlemlerinin uzman teknikerler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde bağlantı hataları gibi pek çok olumsuz durum ile karşı karşıya kalınması muhtemel olabilmektedir. Şirket işleyişinde çok ciddi aksaklıklara ve mağduriyete yol açabilecek bu tip durumların ortaya çıkmasının önlenmesi için günümüzde telefon santrallerinin kurulum işlemlerinin uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Her türlü telefon santrali çözümleri için haftanın her günü 24 saat kesintisiz olarak firmamızın iletişim numaralarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede işletmeniz veya binanız için telefon santral sisteminin tüm avantajlarından faydalanmaya anında, bütçenize uygun şekilde başlayabilirsiniz.