İşyeri Diafon Sistemleri

İş yeri ve binalarda yaygın olarak kullanılan diafon sistemleri temel olarak sesli iletişim pratik şekilde sağlanması maksadı ile kullanılmaktadır. Dahili konuşma sistemi olan diafon sistemleri binalarda ve sitelerde güvenlik açısından önemli bir ekipman olduğu gibi kurumsal alanlarda da hem iletişim hem de aynı şekilde güvenlik maksadı ile kullanılmaktadır. İşyeri diafon sistemleri aracılığı ile işyerlerinde hem güvenlik koşullarının oluşturulabilmesi hem de iletişim dinamik bir şekilde birimler arasında sürdürülebilmesi mümkün oluyor. Bu nedenle de günümüzde işyerlerinde de diafon sistemi kullanımında her geçen gün ciddi bir artış bulunuyor.

İşyeri Diafon Sistemi Nedir?

Standart çalışma prensibi bas-konuş stilinde olan bir dahili konuşma sistemi olan işyeri diafon sistemleri ile işyerlerindeki birimler arası iletişimde çok ciddi bir kolaylık ve esneklik sağlanabiliyor. Merkezde bulunan diafona bağlı olan şube diafonlar aracılığı ile ses iletiminin gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmektedir. Özellikle de yoğun ve sık şekilde iletişimin gerekliliğin bulunduğu birimler ve yerler arasında diafon sistemleri ile bu iletişimin son derece güçlü bir şekilde sağlanabilmesi mümkündür. Diafon üzerinde yer alan butona basılmasıyla birlikte ses/konuşma karşı tarafa iletilmeye başlanır. Ancak butona basma eylemi sonlandırıldığında konuşma/ses iletimi de sonlanmaktadır. Bu şekilde son derece basit kullanım stili ile genel kullanıcıya hitap eden bir kullanılabilirliği bulunmaktadır. Günümüzde diafon modelleri kullanım yerlerine göre değişkenlik göstermektedir.

İşyeri diafon sistemleri mevcut altyapısının fonksiyonel yapısı ile işyerindeki farklı ihtiyaçlara odaklı olarak ilave özelliklerde barındırabilir. Özellikle de işyerinde gerekliliği bulunan yangın alarmı, görüntülü konuşma gibi ek özellikler de barındırabilir. Bu nedenle de işyerleri açısından iletişimde ve güvenlikte diafon sistemlerinin oldukça önemli bir rolü ve etkisi bulunmaktadır.

İşyeri Diafon Sistemi Kurulumu

Mevcut kapı otomat altyapısının bulunması dolayısı ile işyerlerine sonradan da işyeri diafon sistemleri uygulanabilmektedir. Mevcut altyapı üzerinden işyeri diafon sistemlerinin kurulumu kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Merkez diafon parçasının yanı sıra ihtiyaca odaklı olarak farklı sayılarda şube diafon uygulamasının gerçekleştirilebilmesi de mümkündür. Kurulum işlemleri öncesinde yapılan ön inceleme çalışmaları sonucunda ihtiyaca odaklı olarak hem en verimli hem de en ekonomik çözümü sağlayacak olan diafon sistemi uygulamasının gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde işyerlerinde diafon sistemlerinin avantajlarından dinamik bir şekilde faydalanılabilmesi sağlanabilmektedir.

İşyeri için diafon sistemi kurulumu çerçevesinde şube diafon sayısı, üzerinde yer alması istenen ek fonksiyon ve özellikler gibi tüm detayların önceden belirlenmesi gerekir. Bu şekilde en yüksek verimlilikte diafon sistemi kullanımının işyerlerine ilişkin olarak da sağlanabilmesi mümkün oluyor. İşyerleri için diafon sistemi uygulamalarına yönelik olarak ihtiyaç duyulan tüm profesyonel ve kurumsal çözümleri bizimle iletişime geçerek, ihtiyacınıza odaklı çözümlerden yararlanabilirsiniz. Her türlü teknik destek ihtiyacı içinde 7/24 iletişim numaralarımızdan kolayca yardım alabilirsiniz.