Görüntülü Diafon Sistemleri

Büyük katlı binalarda, sitelerde kapıya gelen kişinin kim olduğunu bilmek normal koşullarda mümkün olmaz. Bu durumda son derece ciddi bir güvenlik açığının meydana gelmesine neden oluyor. Bu yüzden günümüzde bu gibi güvenlik ihtiyaçlarına çözüm oluşturması amacı ile profesyonel teknoloji standartlarından yararlanılıyor. Son yıllarda oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılan görüntülü diafon sistemleri bu konuda son derece etkin bir çözüm sağlıyor. Binaya veya siteye gelen kişinin kim olduğunu görüntülü olarak tespit edebilme imkanı vererek, çok ciddi seviyede bir güvenlik standardı oluşturuyor. Bu nedenle de günümüzde her geçen gün kullanım alanları da daha yaygınlaşmaya başladı.

Tüm konut türlerine yönelik olarka uygulanabilirliği bulunan görüntülü diafon sistemleri sayesinde kapınıza gelen kişiyi, kapınızı açmak zorunda kalmadan dahi öğrenebilirsiniz. Günümüz şehir yaşantısında oluşan koşullara istinaden böyle bir tespit imkanı oldukça önemli bir güvenlik standardının oluşturulabilmesine yardımcı oluyor. Diafon ürünlerimize https://surelektronik.com/urunler/ linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Görüntülü Diafon Sistemleri Kurulumu

Görüntülü diafon sistemleri kurulumu çok hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle de son derece hızlı ve kolay bir şekilde binada ya da sitede mevcut olan sesli diafon ya da standart zil altyapısı üzerinden görüntülü diafon sistemlerinin uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde çok kısa zaman dilimleri içerisinde görüntülü diafon uygulamalarının gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır. Hızlı şekilde kurulumunu gerçekleştirebildiğimiz görüntü diafon sistemleri ile anında kullanıma başlayabilirsiniz. Görüntülü diafon sistemleriyle birlikte günümüzde kapıya kimin geldiğini görebilir, kapıyı yerinizden dahi kalkmak zorunda kalmadan açabilir ve diafon aracılığı ile tüm ekipmanların kontrollerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bu gibi avantajlarının yanı sıra hem ekonomik hem de hızlı kurulum standardına sahip olması da günümüzde yaygın olarak tercih edilmesine neden oluyor.

Görüntülü Diafon Sistemi Kullanımı

Gelişmiş görüntü teknolojisine sahip olan görüntülü diafon sistemleri üzerinden 1080p çözünürlük kalitesine sahip olan kameralar bulunmaktadır. Bu şekilde her türlü hava koşulunda ve diğer çevresel etkenlerde dahi görüntü kalitesinde düşüş yaşanmadan, en net kalitede görüntünün alınabilmesi mümkün olmaktadır. 1080P görüntü kalitesinde alınan görüntüler, daire içerisinde yer alan görüntülü diafon sisteminin ikinci parçası olan daire içi aparatından izlenebiliyor. Led ekran teknolojisine sahip olan görüntülü diafon sisteminden karşı tarafa görüntü gitmeden izleme gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde kapıya gelen kişi ya da kişilerin kimler olduğunun tespiti hızlı ve tamamen güvenli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Görüntülü diafon sistemleri dokunmatik ekran özelliğine sahip olduğundan çok daha kolay bir şekilde yönlendirilebiliyor. Aynı şekilde de son derece kolay bir kullanım sunacak ara yüzü ile tüm genel kullanıcıların kullanımına dahi hitap edebilme potansiyeli taşıyor. Yüksek görüntü kalitesi ve yüksek kalitede ses akışı ile her iki yönü ile kişi tespitinin yapılabilmesi günümüzde dairelerde son derece yüksek bir güvenlik standardının oluşturulabilmesine yardımcı oluyor.