Gece Görüş Kamera Sistemleri

Bir mekanda güvenlik kamarası sisteminin temel kullanım amacı gün boyunca kesintisiz olarak her noktasının gözetim altında tutulmasıdır. Bu şekilde gün boyunca işyeri, apartman, daire, site ve tesis gibi alanlarda ortaya çıkabilecek güvenlik ihlallerinin denetlenmesi ve önlenmesi sağlanabilmektedir. Ancak gece saatlerinde pek çok mekanda aydınlatma sınırlı olabildiği gibi hiç bulunmayabiliyor. Bu durumda standart güvenlik kameralarının gece saatlerinde görüntü alamamasından ya da çok kötü bir görüntü almasından dolayı güvenlik zafiyetinin ortaya çıkmasına yol açabiliyor. Bu yüzden de günümüzde sürekli olarak gelişen güvenlik kamerası teknolojisi kapsamında tüketicilere gece görüş özelliği bulunan kamera modelleri sunuluyor. Yeni nesil gece görüşlü kamera sistemleri ile aydınlatmanın ve ışık kaynağının bulunmadığı zaman dilimlerinde de en yüksek görüntü kalitesinde görüntü alımının gerçekleştirilebilmesi sağlanıyor. Kamera türlerini incelemek için https://surelektronik.com/urunler/ linkine tıklayabilirsiniz.

Gece Görüşlü Kamera Sistemi Avantajları

Gece görüş özelliği, gece saatlerinde aydınlatma yetersizliği bulunan ya da hiç aydınlatma bulunmayan yerlerde dahi sanki gündüzmüş gibi aynı kalitede görüntü alınabilmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle de günümüzde güvenlik kamerası kullanımının gerçekleştirileceği alanlarda akşam saatlerindeki aydınlatma sorunları bulunuyor ise mutlaka gece görüşlü kamera sistemleri kullanılmalıdır. Bu gece görüş özelliği bulunan güvenlik kameraları sayesinde günün her saatinde yüksek görüntü kalitesinde görüntü alınabilmesi mümkün oluyor. Özellikle de gece saatlerinde dahi 1080p çözünürlük kalitesinde görüntülerin alınabildiği gece görüşlü kamera sistemleri ister bireysel ister de kurumsal alanlar için önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Gece görüş özelliği bulunan güvenlik kamerası sistemlerinin son yıllarda hızla gelişen teknolojinin sağladığı avantajlar ile birlikte çok ekonomik bir hale gelmesi yaygın şekilde kullanılmasına yol açıyor. Özellikle de gece görüşlü kamera sistemleri sadece kurumsal alanlarda kullanılan bir güvenlik kamera sistemi olmaktan çıkarak, bireysel alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bu şekilde güvenlik kamerası kullanım ihtiyacı bulunan her noktada son derece kaliteli bir şekilde kesintisiz olarak görüntü alımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor.

Gece Görüşlü Kamera Sistemi Kurulumu

Günümüzde çok yoğun şekilde ilgi görmeye başlayan gece görüşlü kamera sistemleri kurulumları, standart güvenlik kamerası kurulumlarından farksızdır. Tabii ki standart güvenlik kamerasında olduğu gibi görüş açısının doğru şekilde ayarlanması, sorunsuz bağlantılarının gerçekleştirilebilmesi açısından gece görüş özelliği bulunan güvenlik kameralarının kurulumunun da uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Gece görüşlü kamera sistemlerinin kurulum işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tabii ki aydınlatma kaynağından uzak olmasıdır. Çok yakınında bulunacak bir aydınlatma kaynağının görüntü kalitesinde bozukluğa yol açabileceğinin göz önünde bulundurularak, kurulum işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde son derece yüksek verimlilikte bir güvenlik kamerası kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olur. Gece görüşlü kamera sistemlerinin kurulumundan, genel bakım işlemlerine ve hatta arıza onarım ihtiyaçlarına kadar her türlü konuda haftanın her günü 24 saat boyunca kesintisiz olarak servisimize başvuruda bulunabilirsiniz.